Перейти к основному содержанию

Blogi

FlyMeAway Korsika

Korsika, Kallisté, Île de Beauté – Kaunis saar 

Vahest siiski on Vahemeres veel mõni saar, mille rannikut ei palista kümnekorruselised hotellikompleksid ning ligipääsu randadele ei takista eramaa sildid. Vahest leiab saarelt ka hingematvate vaadetega käänulised teed, mis on kaunimatest kohtadest vaid ühe sõiduraja laiused, sundides busse mööda kaljuteed tagurdades otsima laiemat kohta. See saar on ainus koht, kus frankofiilia kohtub italofiiliaga. Nagu on öelnud Balzac, on tegemist itaalia päikese käes peesitava prantsuse saarega. Korsika, Kallisté, Île de Beauté – Kaunis saar – on täielikult oma nime vääriline, sest kaunimat me ei tea. 

Koriska FlyMeAway

Kõik julged ja seiklushimulised – Korsika on midagi teile!

Kodusaare suurejoonelised loodusvaated võisid olla seemneks ka Napoleon Bonaparte'i ambitsioonidele maailmalaval. Võimsad panoraamid ja hambulised mäed, mille tippudelt ulatub pilk Vahemereni isegi saare keskelt, ning järsud (ent see-eest hästi märgistatud) matkarajad innustavad ennastki kangelastegudele.

Korsika FlyMeAway

Metsik Korsika lihavõttepühadel

Suurepärane matkasihtkoht lühikeseks puhkuseks, kuhu viib mugav otselend Tallinnast.
Salapärast Prantsuse saart Korsikat oma ainulaadse mägimaastikuga tunnevad seiklejad tänu GR20 matkarajale, mis kulgeb 180 km pikkusena diagonaalis üle saare ja on Prantsusmaa Grande Randonnée radadest üks kõige väljakutsuvamaid. Selle vallutamine nõuab parajat ettevalmistust ja vähemalt kaht nädalat looduses. Korsika mäed ja kaljused rannikud ootavad samas ka neid, kel on võimalik saare lõhnavas õhus matkata vaid mõne päeva.

 

Up