Otse põhisisu juurde
28.12.2023
Riia 06.45 - 09.55 Valencia
01.01.2024
Valencia 21.00 - 01.55 Riia

Edasi-tagasi otselend Valenciasse, lennujaamamaksud, toit ja pagas (15 kg äraantav ja 6 kg käsipagas)

Otselend, transfeer ja neli ööd neljatärnihotellis Silken Puerta Valencia kahekohalises toas koos hommikusöögiga. Ühese toa lisatasu kogu perioodi eest 230 €.

Esimene sissemakse 250 € reisija kohta

Valencias paistab päike 300 päeva aastas ja keskmine õhutemperatuur on 19 kraadi. Meeldiva kliima nautimiseks sobib ideaalselt seitsmekilomeetrine kuldne liivarand.

Valencia on Hispaania suuruselt kolmas linn Madridi ja Barcelona järel. See vahemerelinn paelub suurepärase ilma, imeliste randade, suure vanalinna, suurepärase kaasaegse arhitektuuri, silmapaistvate muuseumide, ühe maailma suurima okeanaariumi, loomarohke loomaaia ning ka kulinaarsete saavutustega.

 

Reis Valenciasse on eriline seiklus ja meie lühikesed puhkused ongi loodud just selleks, et jõuaks tutvuda nii arhitektuuriga kui ka maitsta paellat seal, kus seda kõige paremini tuntakse.

 • Reis sobib kõigile, kellele meeldivad vana, kosmopoliitse ja ühteaegu avangardistliku linna pakutavad võimalused vaba aja veetmiseks – muuseumid, pargid, vanalinna kitsad tänavad, pubid ja kaubanduskeskused. Linn kõnetab neidki, kes igatsevad päikest ja soojust ning armastavad mõnuleda Vahemere suurepärastes randades.

  Lastele pakuvad suurepärast meelelahutust kunsti- ja teaduslinnak ja selle maailmatasemel okeanaarium, loomaaed ja Turia jõe sängis olev park.

  Õhutemperatuur: ligi 19 °C päeval, ligi 10–14 °C öösel

  Veetemperatuur: 15–16 °C

  Ilm: lühiajalise vihma tõenäosus 22%

  Võtta kaasa: soojemad riided õhtusteks jalutuskäikudeks

  Ajavahe Eestiga: 1 tund

  Valuuta: EUR

  Reisiseltskonda saadavad eesti, läti, inglise ja vene keelt rääkivad FlyMeAway reisisaatjad.

  Sõltuvalt reisijate hulgast võidakse ekskursioonidel osalejad jagada kahte eraldi rühma, kes päeval omavahel ei kohtu.

  Informatsiooni aastavahetuse tähistamise võimaluste kohta jagame sügisel.

  Lendu teostab lennufirma SmartLynx Airlines lennukiga Airbus A320.

  Lennu kestus:

  Riia–Valencia: 4 h 10 min

  Valencia – Riia: 3 h 55 min

  Lennule lubatud: 6 kg käsipagasit (55 x 45 x 25 cm) + 15 kg äraantavat pagasit

  Transfeeri ajad lennujaam – hotell – lennujaam:

  28. detsember, kl 9.55 transfeer lennujaamast hotelli
  1. jaanuaril kl 18.30 transfeer hotellist lennujaama

 • Valenciat külastatakse selleks, et näha linna 2000-aastase ajaloo jooksul kogunenud rikkalikku kultuuripärandit. Linna aladelt on arheoloogid leidnud tõendeid pronksiaegsest tsivilisatsioonist, kuid linna asutasid vanaroomlased 138 eKr ja andsid sellele nimeks Valentia. Linna areng puhkes kiiresti õide, kuna see asus vanade kaubateede ristumiskohas.

  Ala vallutasid endale roomlastelt läänegoodid ja linna kiire areng jäi paariks sajandiks seisma. Põhjalikult muutus Valencia elu taas siis, kui linna ja kogu Pürenee poolsaare kontroll läks moslemite kätte. Tänu juhtivate moslemidünastiate mitmetele ettekirjutustele muutus linn veelgi olulisemaks. Valenciast sai oluline kaubalinn siidi, paberi, naha, keraamika ja klaasiga kauplemiseks. Kogunev rikkus lubas ehitada luksuslikke mošeesid, saunu, moslemikunstile iseloomulike tunnustega hooneid ning linna ümbritseva müüri, mille jäänused on säilinud tänaseni.

  11. sajandi lõpul valitses linna lühikest aega Kastiilia aadlik El Cid, kuid pärast tema surma võtsid linna taas enda kontrolli alla araablased. Kui Aragóni kuningas James pärast pooleaastast piiramist 1238. aastal lõpuks linna võtmed enda kätte sai, oli suurem osa araablastest sunnitud Valenciast lahkuma. Äsja loodud Valencia kuningriigis muutus elanikkonna koosseis ning moslemite loodud arhitektuur ehitati ümber. Järgneval paaril sajandil laastasid linna katk, mäss ja elanikkonna ülestõusud, kuni jõuti 15. sajandisse, mida loetakse Valencia kuldajaks, mil linnast sai üks mõjukamaid majandus-, teadus- ja kunstikeskusi kogu Vahemere rannikul. Just Valencia pankurid said tänu oma tuludele rahastada Columbuse reisi, mis viis Ameerika avastamiseni. Sel perioodil ehitati linna kõige ilusamad ja muljetavaldavamad hooned, mis on säilinud tänaseni. 15.-16. sajandi vahetusel asutati Valencia ülikool.

  FlyMeAway soovitab

  Valencia katedraal ja El Miguelete

  Vanalinnas tuleks pühendada osa aega Valencia katedraalile, mis ehitati pärast araablaste väljakihutamist läänegooti kiriku asemele, mis rajati esmalt 13. sajandil, aga oli vahepeal mošeeks muudetud. Katedraali arhitektuur on nn valenciapärases gooti stiilis, millel on renessansi, baroki, neoklassitsismi ja muude stiilide elemente. Seal on ka arvukalt maale 15. sajandist ning nõu, millest mõnede kirikuloolaste arvates jõi Kristus oma viimasel õhtusöömaajal veini. El Miguelete on 14.-15. sajandil rajatud kaheksanurkne kellatorn. Selle kõrgus on sama suur kui ümbermõõt – üle 50 meetri. Kellatorni nimi tuleneb selle suurima kella nimest. Kellatorni sees on spiraaltrepp, mille 207 astet viivad ülemisele platvormile, kust avaneb unustamatu panoraamvaade linnale.

  Kunsti- ja teaduslinnak

  Maailmakuulsa Valencia arhitekti Santiago Calatrava loodud futuristlik kompleks, mille tohutute hoonete hulka kuuluvad planetaarium, okeanaarium, prints Filipe teadusmuuseum ja kuninganna Sofia kunstipalee. Seal on ka L'Àgora – Valencia tennise meistrivõistluste peastaadion ja ebahariliku välimusega sild. Läheduses asub ka suurepärane loomaaed.

  Valencia siidibörs

  14.-15. sajandi vahetusel rajatud hilisgooti stiilis hoone, mis on lisatud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Börs koosneb kolmest osast ja seintega ümbritsetud hoovist (apelsiniaed). Hoone kahel esimesel korrusel sõlmiti äritehinguid ja lepingud, aga kolmas korrus oli mõeldud eelkõige puhkuseks. Seal on niivõrd luksuslikud laemaalingud ja mööbel, et kuningas ise sõitnud pealinnast kohale seda vaatama.

  Turia jõesängi park

  Üheksakilomeetrine parkide ja aedade ala on rajatud linna läbiva Turia jõe vanasse sängi. Pärast lugematuid kevadisi üleujutusi, millest kõige laastavam toimus 1957. aastal, kolis Valencia linnavõim jõe vastavalt elanike ettepanekutele voolama ümber linna, kuid selle vanasse sängi rajati imelised aiad, pargid, spordiväljakud, puhkealad ja mänguväljakuid, kus leidub tegevust kõigile.

 • FlyMeAway reis Valenciasse
  Vaata galeriid

  Silken Puerta Valencia hommikusöögiga

  8.2 /10
  Sisseregistreerimine: 14:00
  Väljaregistreerimine: 12:00

  Moodne neljatärnihotell Silken Puerta Valencia asub linnastaadioni Mestalla kõrval ja 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel kunsti- ja teaduslinnakust. Vanalinn jääb ühe kilomeetri kaugusele. Lähim metroojaam on 400 m kaugusel ning metroo sõidutab 8 minutiga näiteks Valencia katedraalini. Hotellist rannani on ligi 3 kilomeetrit. Hotelli avaratest tubadest leiab kliimaseadme, tasuta wifi, satelliittelevisiooni, fööni, seifi ja minibaari. Hommiku-, lõuna- ja õhtusööki võib nautida hotelli restoranis, kus pakutakse nii traditsioonilist Hispaania kööki kui ka Vahemere maades levinud palasid. Hotelli baaris võib mekkida jooke ja tapasid (suupisteid). Hotellil on ka enda tasuline parkla.

  Võimalik on broneerida nii ühe- kui ka kahekohalisi tubasid. Kolmekohaliste tubade saadavuse ja hinna kohta palume saata päringu aadressile flymeaway@flymeaway.lv.

  Informatsiooni aastavahetuse tähistamise võimaluste kohta jagame sügisel.

 • FlyMeAway otselend Valenciasse
  Vaata galeriid

  Valencia linnaekskursioon

  28.12.2923 11.30 hotellist
  Hind: 50 EUR
  Hind sisaldab transporti, venekeelset giidi, sissepääsu siidibörsile ja Valencia katedraali.
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Valencia linnaekskursiooni alustame keskturu külastusega. Turu algusaeg ulatub tuhande aasta taha, kui Valencia oli araablaste käes. Läbi sajandite on see ikka mänginud linna elus keskset rolli. Nii turiste kui kohalikke paeluvad siin suurepärase kvaliteediga värsked saadused, turu värvid ja lõhnad ning lihtsalt vilka elu jälgimine.

  Ekskursiooni jooksul teeme tutvust Valencia kõige olulisemate vaatamisväärsustega. Külastame Valencia katedraali ja UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud gooti stiilis siidibörsi. Väljastpoolt vaatleme kuulsa Hispaania arhitekti Santiago Calatrava avangardistlikku kunsti- ja teaduslinnakut, mis on viinud Valencia nime maailmas moodsa arhitektuuri esiotsa.

  Ekskursiooni kestus ligi 4 tundi.

  Sulge kirjeldus
  FlyMeAway otselend Valenciasse
  Vaata galeriid

  Xativa ja Dénia ekskursioon

  29.12.2023 08.00 hotellist
  Hind: 105 EUR
  Hind sisaldab transporti, venekeelset giidi, sissepääsutasu Xativa ja Dénia lossi, trammisõitu Xativas, lõunasööki (hinna sees ka üks kolm ja üks soe jook)
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Esmalt sõidame vaatama ajaloolise tähtsusega linna, mis kannab nime Xativa. Linna tunti juba Rooma ajal oma suurepäraste linatoodete poolest, kuid araablaste valitsemise all oli see üks esimesi paberitootmise keskusi Euroopas. Tutvume linnakeskusega, mida täidavad peamiselt renessansi ajastust pärinevad hooned. Ühtlasi vaatleme tähelepanuväärset 10. sajandil rajatud lossi, millel on neli kindlustatud väravat ja 30 torni. Lossi ümbritsevate müüride vahele olid roomlased omal ajal seadnud terve linna. Ekskursiooni teine osa viib Vahemere ääres valgel rannikul (Costa Blanca) seisvasse kuurortlinna Dénia. Linna on omaks võtnud rannapuhkuse nautijad, aga ühtlasi on hästi säilinud ka selle ajalooline keskus ja 11. sajandil mäetippu rajatud loss, kust avaneb avar vaade linnale ja merele.

   

  Ekskursiooni kestus ligi 10 tundi.

  Sulge kirjeldus
  FlyMeAway otselend Valenciasse
  Vaata galeriid

  Requena ja veinitehase külastus

  30.12.2023 09.00 hotellist
  Hind: 105 EUR
  Hind sisaldab transporti, venekeelset giidi, Requena koobaste külastust, veinikeldri külastamist ja degustatsiooni, lõunasööki (hinnas vesi, vein või õlu ning tee või kohv).
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Ekskursioon viib meid kohalikku veinitehasesse, kus meid haritakse veinikultuuri ja traditsioonide osas. Saame jutuks tulevaid veine ka degusteerida ja soetada. Requenale pandi alus siis, kui piirkonnas valitsesid ibeerlased. Linnas on elanud ka roomlased, ent just araablased andsid linnale selle nime Rakana (tõlkes "tugev, enesekindel"). Linn, mille nimekujuks kujunes lõpuks Requena, sai üheks viinapuuistanduste ja veiniteo keskuseks. Linna ümbruskonna veinid on kaitstud päritolunimetusega (DO), mis tagab veini kindla päritolu ja kvaliteedi. Selle märgise pälvivad vaid kindla piirkonna veinid vastavalt rangetele kriteeriumidele. Veini sildil olev märgis DO on kui veini kvaliteedi garantii.

  Seejärel avaneb võimalus jalutada läbi Requena kvartali La Villa, mis on tänu oma ajaloolistele hoonetele arvatud Hispaania rahvuspärandi nimistusse. Kaitsemüüride vahele jääv kvartal oli algselt koduks moslemitele ja kandis nimesid nagu Alcazaba, Medina ja Arrabales. Kvartali all asuvad aga piirkonna vanimad koopad, mida kasutati pelgupaiga, veinikeldri ja viljalaona. Jalutuskäik koobastes annab sissevaate Requena rikkalikku ajaloosse ja huvitavasse arengusse.

  Ekskursiooni kestus ligi 8 tundi

  Sulge kirjeldus
  FlyMeAway otselend Valenciasse
  Vaata galeriid

  Apelsinitalu ja Albufera rahvuspargi külastus

  31.12.2023 08.45 hotellist
  Hind: 110 EUR
  Hind sisaldab transporti, venekeelset giidi, lõunasööki restoranis (hinnas vein, vesi või õlu; sisaldab teed või kohvi), sissepääsu apelsinitallu, Albufera rahvuspargi külastust ja paadisõitu.
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Ekskursiooni esimeses osa suundume 40 km kaugusel asuvasse Carcaixenti piirkonda, mida kutsutakse ka apelsinikasvatamise sünnikohaks. Jalutame apelsinitalu aedades ja õpime tundma tsitrusviljade kasvatamist ja selle ajalugu, tuntumaid sorte, puude pügamist, pookimist, nende õitsemist ja aedade kastmist. Külastame ka talu ladu, et näha, kuidas puuvilju säilitatakse ja valitakse. Erinevaid tsitruselisi pakutakse meile ka maitsta.

  Teel peatume El Palmari linnas, mida peetakse paella sünnikohaks, kus lõunatame ühes piirkonna tuntuimas restoranis, süües seda rikkalikku Hispaania pannirooga. Seejärel sõidame Albufera järve äärde, kus on plaanis paadireis ja tutvumine kohalikule kandile iseloomuliku majaga, mida tuntakse barraca nime all. Albuferas asuvad Valencia provintsi suurimad ja rikkalikumad ranniku märgalad. 1986. aastal nimetati territoorium rahvuspargiks. Park mängib hindamatut rolli looduskaitses, kuna paljud siin pelgupaiga leidnud loomaliigid on väljasuremise äärel.

  Ekskursiooni kestus ligi 8 tundi.

  Sulge kirjeldus
  FLyMeAway

  Aastavahetuse õhtusöök restoranis Merlot Chill & Cuisine

  31.12.2023 21.00 restoranis
  Hind: 135 EUR
  Hind sisaldab aastavahetuse õhtusööki jookide ja šõuga
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Võtame 2024. aasta vastu elegantses restoranis Merlot Chill & Cuisine, mis asub mugavalt just meie hotelli Silken Puerta Valencia vastas. Programm sisaldab õhtusööki ja väikest šõud.

  Menüüga (mis praegu on hispaania keeles, aga hiljem lisandub ka ingliskeelne versioon) saab tutvuda siin. Kõigile osalejale pakutakse rikkalikku valikut eelroogasid. Pearoa valik, kas liha või kala, tuleks teha juba eelnevalt.

  Õhtusöögi hinnas on ka joogid: vesi, vein, karastusjoogid ja õlu. Samuti ootavad külalisi tervitusjook ja kesköö lähenedes klaas kihisevat (hispaania cava). Õhtusöögi lõppedes on neile, kes soovivad restorani jääda kauemaks, joogid vastavalt hinnakirjale.

  Üritusel ei ole kindlat dresscode'i (rõivastusstiili).

  Juhime tähelepanu, et pearoa valik (kala või liha) tuleks teha juba õhtusöögi broneerimisel! Lisage see broneeringut tehes märkustesse.

  Kohtade arv on piiratud!

  Sulge kirjeldus
  FlyMeAway otselend Valenciasse
  Vaata galeriid

  Valencia kunsti- ja teaduslinnaku külastus

  01.01.2024 14.00 hotellist
  Hind: 60 EUR
  Hind sisaldab venekeelset giidi ja sissepääsu okeanaariumi.
  Vaata kirjeldust Sulge kirjeldus

  Ekskursioonile läheme jalgsi, kuna meie sihtkoht jääb hotellist 15-minutilise jalutuskäigu kaugusele. Meie sihiks on näide 21. sajandi avangardismist, kohalik kunsti- ja teaduslinnak, mille on kujundanud maailmakuulus Valencia päritolu arhitekt Santiago Calatrava. Kunsti- ja teaduslinnaku kompleks koosneb neljast suurest hoonest: prints Filipi teadusmuuseum; kino ja planetaarium; kuninganna Sofia kunstiloss ehk Valencia ooper; ja nn päikesevari, kust avaneb hea vaade kunsti- ja teaduslinnaku hoonetele koos selle teeradade ja aedadega. Ekskursiooni lõpus külastame üht Euroopa suurimat okeanaariumit, kus külastajad saavad tutvuda meie planeedi ookeanide ja merede rikkaliku floora ja faunaga. Ekskursiooni kestus ligi 4 tundi.

  Sulge kirjeldus
Tagasi
Up